Zwycięstwo po dogrywce

MŚ KOBIET DYWIZJI 1B

Polskie hokeistki mistrzostwa świata Dywizji 1B w Rydze zaczęły od falstartu - przegrały ze Słowenkami 1:4. Mecz miał wyrównany przebieg, ale rywalki były zdecydowanie skuteczniejsze i odniosły w pełni zasłużone zwycięstwo. Porażka sprawiła, że biało-czerwone zminimalizowały swoje szanse na miejsce na podium. Drugie spotkanie - z Wielką Brytanią - również rozpoczęły w kiepskim stylu, bo po pierwszej tercji przegrywały 0:2. Potem Tatiana Onyszczenko zmniejszyła straty, a w 59:01 Kathryn Mardsen za uderzanie powędrowała do boksu kar. W związku z tym trener Polek, Joey Butkevich, wycofał Martynę Sass z bramki, a konsekwencją tego był gol na wagę remisu zdobyty przez Oliwię Tomczyk na 21 sek. przed końcem meczu. O zwycięstwie naszej reprezentacji zadecydowała w dogrywce Wiktoria Dziwok. Po dniu przerwy biało-czerwone zagrają z Włoszkami i o punkty również będzie trudno.

Słowenia – Polska 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)

1:0 – Pren – Nylaander – Confidenti (3:15), 1:1 – Zielińska – Sikorska (4:13), 2:1 – Svetina – Blazinsek – Pezdir (15:36), 3:1 – Blazinsek – Pezdir (21:38), 4:1 – Nylaander – Pren – Confidenti (43:25).

POLSKA: Sass; Chrapek – Sfora, Gogoc – Zielińska, Korkuz – Strzelecka, Noska – Kędra; Sikorska – Onyszczenko – Późniewska, Dziwok – Czarnecka – Tomczok, Łąpieś – Talanda – Brzezińska, Górska - Kot – Huchel. Trener Joey BUTKEVICH.

Kary: Słowenia – 14 min, Polska – 10 min

Polska – Wielka Brytania 3:2 (0:2, 1:0, 1:0, 1:0) po dogrywce

0:1 – Sylwester – Headland – Gale (3:43), 0:2 – Horwood – Alderson-Smith (17:49), 1:2 – Onyszczenko – Późniewska – Gogoc (25:29), 2:2 – Tomczok - Zielińska – Sikorska (59:39, 5 na 4, bez bramkarki), 3:2 - Dziwok – Tomczok (61:33).

Polki wystąpiły w tym samym składzie.

Kary: Polska – 2 min, Wlk. Brytania – 2 min

Pozostałe wyniki: Wielka Brytania – Włochy 1:0 (0:0, 1:0, 0:0), Łotwa – Słowacja 1:7 (1:1, 0:6, 0:0), Słowacja – Słowenia 4:0 (2:0, 1:0, 1:0).

Kolejne mecze (3.04.): Słowacja – Wlk. Brytania (11.30), [POLSKA – WŁOCHY (15.00)], Łotwa – Słowenia (18.30).