Zwycięstwo mimo straty lidera

Blisko trzy godziny trwało pierwsze ćwierćfinałowe starcie Trefla Gdańsk z Asseco Resovią. Zwycięsko wyszli z niego goście, choć byli już w ogromnych kłopotach.

PLUSLIGA

Pierwszy set nie zapowiadał wielkich emocji. Rzeszowianie, jak przystało na faworytów, grali spokojnie, rozważnie i skutecznie. W ataku swoje robił Stephen Boyer, defensywę trzymali Paweł Zatorski oraz Yacine Louati, a rozgrywający Fabian Drzyzga umiejętnie kierował grą. To wystarczyło na słabych gospodarzy, którzy bardzo źle weszli w spotkanie. Mieli problemy praktycznie w każdym elemencie, ale największe w ataku. Nawet z dobrze rozegranych akcji nie potrafili zdobyć punktów.

Od drugiej partii na parkiecie rozgorzała walka na całego. To w dużej mierze zasługa gdańszczan, którzy się przebudzili i z każdą kolejną akcją prezentowali się lepiej. Mocnymi atakami imponował Kewin Sasak. Jan Franchi Martinez z kolei popisywał się technicznymi zagraniami. Miejscowi powoli przejmowali inicjatywę. Wygrywali 23:22. Wtedy na Asseco Resovię spadł kolejny cios. Boyer przy próbie bloku wylądował na nodze Sasaka i skręcił kostkę. Parkiet opuścił przy pomocy kolegów. Dla niego sezon prawdopodobnie się już zakończył.

Gospodarze wykorzystali osłabienie rywali. Wygrali dwa kolejne sety, ale potem inicjatywa znów należała do przyjezdnych. Ciężar gry wziął na siebie Torey De Falco. Amerykanin grał znakomicie i pociągnął kolegów za sobą. Emocji wielkich już nie było. Rzeszowianie w pełni kontrolowali wydarzenia na parkiecie. Wygrali pewnie, choć gospodarze do końca starali się im przeciwstawić.

(mic)

Ćwierćfinały (mecz i rewanż)

Trefl Gdańsk – Asseco Resovia 2:3 (19:25, 27:25, 25:23, 16:25, 11:15)

GDAŃSK: Kampa (1), Martinez (8), Niemiec (8), Sasak (30), Sawicki (23), Urbanowicz (8), Koykka (libero) oraz Więcławski, Pawlun, Czerwiński. Trener Igor JURICIĆ.

RZESZÓW: Drzyzga, Louati (12), Kochanowski (8), Boyer (14), DeFalco (24), Kłos (10), Zatorski (libero) oraz Bucki (11), Staszewski, Kozub, Cebulj. Trener Giampaolo MEDEI.

Sędziowali: Tomasz Janik (Warszawa), Magdalena Niewiarowska (Ludwinowo Zegrzyńskie). Widzów 3150.