ZŁOTY GOL GÓRNEGO

Po dwóch zwycięstwach w Jastrzębiu Zdroju hokeiści Energi Toruń znaleźli się w uprzywilejowanej sytuacji przed trzecim meczem. Tym bardziej że podejmowali rywali na własnym lodowisku. Trzy tercje nie wyłoniły zwycięzcy, więc sędziowie zarządzili 20-minutową dogrywkę. Tak długie zmagania nie były jednak konieczne, bowiem zwycięzcę wyłonił tzw. złoty gol. Jego autorem był obrońca JKH, Kamil Górny, który strzałem z nadgarstka pokonał Mateusza Studzińskiego i jastrzębianie przegrywają w serii już tylko 1:2.

Wtorek

KH Energa Toruń - JKH GKS Jastrzębie 1:2 po dogrywce (1:1, 0:0 0:0, 0:1)

0:1 - Starzyński - Iżacky (12:53), 1:1 - M. Kalinowski - Svars - Jaakola (14:34), 1:2 - Górny - Paś - Iżacky (63:37).

Sędziowali: Marcin Polak i Bartosz Kaczmarek oraz Eryk Sztwiertnia i Michał Żak. Widzów 2500.

ENERGA: Studziński; Johansson - Svars (2), Sozański - Gimiński (2), Behm - Jaworski, Maćkowski - Kurnicki; Tiainen - Fiodorovs - Łarionovs, Djumić - Syty - Prokurat (2), M. Kalinowski - K. Kalinowski - Kogut, Baszyrow - Huhtela (2) - Jaakola. Trener Juha NURMINEN.

JASTRZĘBIE: Lacković; Wajda (2) - MacEachern, Bagin - Viinikainen, Martiszka - Górny, Kamieniew - Hamilton (2); Rajamaeki - Paś - Urbanowicz, Kolusz - Starzyński - Szpirko, Ford - Arrak - Iżacky, Kiełbicki - Jarosz - Zając (2). Trener Robert KALABER.

Kary: Energa - 8 min, JKH - 6 min,

Stan rywalizacji 2-1