Złoto i srebro dla Poznania

MISTRZOSTWA POLSKI U-17

Sezon 2023/24 w kategorii do lat 17 kobiet należał do Enea AZS Szkoła Gortata Poznań! Zespół trenerki Katarzyny Pasternak bez porażki zwyciężył w Centralnej Lidze Juniorek, a następnie okazał się najlepszy w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski.

Finałowy turniej odbył się w Centrum Sportu Politechniki Poznańskiej. W pojedynku o złoto doszło do derbów stolicy Wielkopolski - Enea AZS SG kontra Quay MUKS. Akademiczki były zdecydowanie lepsze, a najskuteczniejszymi w ich szeregach okazały się Zuzanna Nowak i Wiktoria Haegenbarth, które zdobyły po 16 punktów.

W starciu o brąz Zagłębie Sosnowiec po emocjonującym spotkaniu okazało się minimalnie lepsze od Szkoły Gortata Politechniki Gdańsk. Najlepszą zawodniczką sosnowiczanek była Zuzanna Smędzik (10 pkt, 9 zbiórek).

MVP turnieju została Lena Brzustowska z zespołu złotych medalistek. - Od początku byłyśmy bardzo zmobilizowane i zdeterminowane. Porażka z Sosnowcem dała nam dużo do myślenia, ale nawet przez chwilę nie zwątpiłyśmy w naszą siłę - mówiła 16-letnia skrzydłowa.

WYNIKI

o 1. miejsce: Enea AZS Szkoła Gortata Poznań - Quay MUKS Poznań 71:55; o 3. miejsce: Szkoła Gortata Politechnika Gdańsk - Zagłębie Sosnowiec 50:52.