Złoto dla Trójmiasta

MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW

W hali imienia Zdzisława Niedzieli w Lublinie rozegrano decydujący turniej Młodzieżowych Mistrzostw Polski do lat 19 kobiet. W finale GTK VBW Gdynia pokonało Szkołę Gortata Politechnikę Gdańsk 74:61. Trzecie miejsce dla Enei AZS-u Szkoły Gortata Poznań, która wygrała z gospodyniami imprezy - Bogdanką AZS-em UMCS Lublin 71:61. 5. miejsce zajęły juniorki RMKS-u Rybnik. Bohaterką meczu finałowego była Karolina Ułan, która zdobyła 35 pkt! 19-letnia skrzydłowa dodała 9 zbiórek. Trenerką złotej drużyny jest Anna Talarczyk. Co ciekawe kolejność końcowa w MMP U-19 była identyczna jak w rozegranym w połowie marca Młodzieżowym Pucharze Polski kobiet.

Tymczasem na obiekcie COS-u w Giżycku odbył się turniej finałowy Centralnej Ligi Juniorów. Koszykarze Trefla 1LO Sopot byli najlepsi w pierwszej części sezonu, kończąc zmagania w trzech turniejach z łącznym bilansem 11-0 i także w turnieju finałowym wygrali komplet spotkań. Po zaciętym finale drużyna z Trójmiasta pokonała WKK Wrocław 72:68. W starciu o trzecie miejsce Profbud Legia Warszawa była lepsza od Oknoplastu Inter-budu SKKM-u Kraków. MVP ligi został Dawid Ksionek z Sopotu. Pierwsza piątka sezonu: Oliwier Botorek (Oknoplast Inter-bud SKKM Kraków), Franciszek Chac (Trefl 1LO Sopot), Julian Dąbrowski (Profbud Legia Warszawa), Dawid Ksionek (Trefl), Karol Prochorowicz (WKK Wrocław).