ZŁOTO DLA POZNANIA I WARSZAWY

MISTRZOSTWA POLSKI U15

W Bydgoszczy i Gdyni rozegrano w miniony weekend mistrzostwa Polski U-15 chłopców i dziewcząt. W Bydgoszczy rywalizowały najlepsze zespoły tej kategorii mężczyzn. W niedzielnym finale spotkały się drużyny WKK Wrocław oraz Akademia Młodych Dzików Ochota Warszawa. Bardzo wysoko wygrała drużyna ze stolicy 105:67. brązowe medale zdobył zespół KK Majbasket Szczecin. MVP turnieju finałowego został wybrany Piotr Gałązka z Akademii Młodych Dzików Ochota Warszawa.

Najlepsze kadetki grały turniej finałowy w Gdyni. W meczu o złoto spotkały się zespoły MUKS Poznań oraz 1KS Ślęza BFD Wrocław. Drużyna ze stolicy Wielkopolski wygrała 62:60. Najlepszą zawodniczką spotkania była Lena Koralewska. ta trzynastolatka zdobyła 21 punktów, miała też 10 zbiórek i 3 bloki. Brązowe medale wywalczyło Zagłębie Sosnowiec po wygranej 78:77 nad Nautiqus Szkoła Gortata Politechnika Gdańsk.