Złoto dla Brwinowa i Pruszcza Gdańskiego

MISTRZOSTWA POLSKI U13

Za nami Młodzieżowe Mistrzostwa Polski chłopców i dziewcząt U13. Chłopcy rywalizowali w Białymstoku. Mistrzem Polski została Brwinowska Akademia Koszykówki. W finale BAK bardzo wysoko pokonał Isetię-AZS UW MBA Warszawa 94:61. Brązowy medal dla PGE Spójni SP11 SMS Stargard, która wygrała z UKS-em Nenufar 5 Ełk 87:65.

MVP turnieju finałowego został Julian Kubiak (BAK Brwinów). W pierwszej piątce zawodów znaleźli się: Szymon Chudek (BAK Brwinów), Jan Ciesielski (ISETIA-AZS UW MBA Warszawa), Maciej Król (ISETIA-AZS UW MBA Warszawa), Jędrzej Szagdaj (PGE Spójnia SP11 SMS Stargard) oraz Tomasz Dziądziak (UKS Nenufar 5 Ełk).

Mistrzostwa dziewcząt odbywały się w sali sportowej Szkoły Podstawowej w Rotmance w gminie Pruszcz Gdański. Złoto zdobyły gospodynie - GTS Gminy Pruszcz Gdański. W finałowym spotkaniu pokonały koszykarki Basket 4Ever Ksawerów 78:61.

W meczu o 3 miejsce MUKS Poznań wygrał z 1 KS Ślęza 77:51. Piąte miejsce zajęły koszykarki Zagłębia Sosnowiec. Najlepszą zawodniczką meczu finałowego była Maja Knap (Pruszcz). Dwunastolatka zdobyła 12 punktów, miała 15 zbiórek, 5 asyst i 4 bloki.