ZMIENNE NASTROJE

NHL

Hokeiści Boston Bruins w spotkaniu na szczycie wygrali z Vancouver Canucks 4:0 (2:0, 2:0, 0:0). Linus Ullmark zanotował 17 skutecznych interwencji, zaliczając pierwsze czyste konto w sezonie i 7. w karierze. Natomiast Thatchera Demko (21 obron) pokonali: Brad Marchand (1 min), Danton Heinen (16), Morgan Geekie (34) i Pavle Zacha (49).

W kolejnej potyczce - z Washington Capitals - „Niedźwiadki” uchodziły za faworyta, a tymczasem przegrały 0:3 (0:0, 0:1, 0:2). Aleksandr Owieczkin trafił w 60 minucie i był to jego 57. gol do pustej bramki, czyli wtedy, kiedy rywaledecydowali się na wycofanie bramkarza, by wprowadzić dodatkowego zawodnika. Pod tym względem został liderem wszech czasów, wyprzedzając Wayne'a Gretyky'ego. Charlie Lindgren obronił 18 strzałów, zaliczając 3. czyste konto w sezonie i 5. w lidze. Natomiast hokeiści Vancouver zaliczyli drugą porażkę z rzędu - w Detroit z „Czerwonymi skrzydłami” 3:4 (0:1, 3:0, 0:2, 0:1) po dogrywce. Zwycięskiego gola dla gospodarzy zdobył Jake Walman w 23 sek. dogrywki.

Edmonton Oilers po 16 zwycięstwach z rzędu przegrali z Vegas 1:3, ale dobrze zareagowali i szybko wygrali na wyjeździe z Anaheim Ducks 5:3 (1:0, 1:2, 3:1). Evader Kane strzelił 3 bramki (30, 39, 59, do pustej). Był to jego 8. hat trick w 15-letniej karierze. Na liście strzelców znaleźli się również Zach Hyman (49) i Leon Draisaitl (51). Drugie wyjazdowe spotkanie dla „Nafciarzy” zakończyło się fiaskiem - w Los Angeles z „Królami” 0:4 (0:0, 0:2, 0:2). Gospodarze wygrali pierwszy mecz pod kierunkiem tymczasowego trenera Jima Hillera, który zastąpił Todda McLellana, zwolnionego 2 lutego po pięciu sezonach. Quinton Byfield zdobył dwa gole (48 i 58), a ponadto trafiali Pierre-Luc Dubois (23) i Trevor Lewis (24).

W Konferencji Zachodniej prowadzi Vancouver - 74 pkt, zaś w Wschodniej Boston - 73.