Zbierają punkty

PŚ W PIECIOBOJU

Kamil Kasperczak zajął 3. miejsce, a Anna Maliszewska 4. miejsce w inauguracyjnych zawodach Pucharu Świata w pięcioboju nowoczesnym w Kairze. Triumfowali reprezentant gospodarzy Ahmet Elgendy (1513 pkt) i Węgierka Michelle Gulyas (1423).

23-letniego Kasperczaka, który zdobył 1503 pkt, wyprzedził jeszcze jeden Egipcjanin - Moutaz Mohamed z 1511.

Łukasz Gutkowski, który na razie jako jedyny w reprezentacji Polski wywalczył sobie prawo startu w igrzyskach olimpijskich w Paryżu, zajął 15. miejsce - 1442 pkt.

Wśród kobiet Gulyas wyprzedziła Sunwoo Kim z Korei Płd. - 1415 i Brytyjkę Kerenzę Bryson - 1409.

30-letnia Maliszewskiej - jedynej Polce w finale kairskich zawodów - zabrakło do podium 8 punktów.

Wyniki rywalizacji w stolicy Egiptu są zaliczane do rankingu olimpijskiego.