ZA WYSOKIE PROGI

Grupa Azoty Chemik Police nie zdołał awansować do ćwierćfinału Pucharu CEV. Po raz drugi przegrał z Reale Mutua Fenera Chgieri ’76 i odpadł z rozgrywek.

Policzanki pierwsze spotkanie we Włoszech przegrały 1:3, co postawiło je w bardzo trudnej sytuacji. By zakwalifikować się do 1/4 finału musiały we własnej hali nie tylko wygrać 3:0 lub 3:1, ale jeszcze liczyć na sukces w tzw. złotym secie.

Rywalki, wygrywając dwa pierwsze sety, błyskawicznie rozstrzygnęły sprawę awansu. Zawodniczki Chemika miały ogromne kłopoty z przyjęciem zagrywki - do połowy pierwszej partii Włoszki zaserwowały aż pięć asów - i nie potrafiły rozszyfrować rozegrania Reale. Dzięki temu Kaja Grobelna zdobywała kolejne punkty.

Grupa Azoty Chemik Police - Reale Mutua Fenera Chieri ’76 2:3 (20:25, 21:25, 25:20, 35:33, 13:15). Pierwszy mecz 1:3. Awans Reale.

CHEMIK: Kowalewska, Fedusio (5), Wasilewska (2), Inneh-Varga (19), Łukasik (26), Korneluk (12), Grajber-Nowakowska (libero) oraz Xia (3), Sahin (16), Mędrzyk, Pierzchała (7), Honorio Marquez (3), Jagła (libero). Trener Marco FENOGLIO.

REALE: Malinov, Skinner (7), Weitzel (3), Grobelna (19), Kingdom Rishel (6), Zakchaou (15), Spirito (libero) oraz Rolando, Morello (1), Papa (8), Anthouli (15), Gray (4), Omoruyi (10). Trener Giulio Cesare BREGOLI.