Z KORTÓW

DOBRY POWRÓT MAJCHRZAKA

Rozstawiony z numerem piątym Kamil Majchrzak wygrał turniej rangi ITF M25 w egipskim Szarm el-Szejk. W finale Polak w dwóch setach pokonał Egipcjanina Karima-Mohameda Maamouna 6:3, 6:2. W drodze do finału eliminował kolejno Słowaka Michala Krajciego, Ukraińca Jurija Dżawakiana, Uzbeka Chumojuna Sułtanowa oraz Francuza Robina Bertranda. W całym turnieju nie przegrał nawet jednego seta, a w pięciu meczach stracił tylko 15 gemów.

Majchrzak wygrał w tym sezonie czwarty turniej i stopniowo odbudowuje pozycję w światowym tenisie. Dwukrotnie wygrywał w Tunezji (Monastyr i Hammamet), a raz w Rwandzie (Kigali). Obecnie jest sklasyfikowany na 405. miejscu w rankingu ATP, ale od poniedziałku będzie notowany wyżej. W lutym 2022 roku Majchrzak zajmował 75. pozycję. Później został zawieszony na 13 miesięcy za stosowanie dopingu. Zakaz gry był liczony od 30 listopada 2022 roku do 29 grudnia 2023 roku. Międzynarodowa Agencja ds. Uczciwości w Tenisie (ITIA) uznała, że Polak nie spożył substancji zabronionych świadomie ani celowo. Okolicznością łagodzącą było zanieczyszczenie suplementu diety, który stosował.

DŁUGA PRZERWA BERRETTINIEGO

Matteo Berrettini, finalista Wimbledonu z 2021 roku, po raz pierwszy od prawie dwóch lat wygrał turniej rangi ATP. Włoch w niedzielnym finale w Marrakeszu pokonał broniącego tytułu Hiszpana Roberto Carballesa Baenę 7:5, 6:2. To jego ósmy tytuł w karierze. Poprzedni wywalczył w czerwcu 2022 roku na kortach londyńskiego Queen's Clubu.