Z KORTÓW

Ugo Humbert, który w ćwierćfinale wyeliminował Huberta Hurkacza, pokonał Kazacha Aleksandra Bublika 6:4, 6:3 w finale turnieju ATP 500 na twardych kortach w Dubaju. To szósty tytuł w karierze 25-letniego Francuza.

Humbert ma stuprocentową skuteczność w finale. Nigdy nie przegrał decydującego spotkania. Natomiast Bublik, który ma na koncie cztery tytuły, doznał siódmej porażki w finale.

W poniedziałkowym notowaniu światowego rankingu obaj tenisiści znajdą się na najwyższych w karierze pozycjach. Humbert będzie 14., a Bublik 19. Natomiast Hurkacz utrzyma ósme miejsce.

Zwycięstwo w challengerze ATP 75 w New Delhi odniósł Piotr Matuszewski w parze z Australijczykiem Matthew Christopherem Romiosem. W finale pewnie uporali się 6:4, 6:4 z Niemcami Jakobem Schnaltterem i Markiem Wallnerem.

Katarzyna Kawa i holenderska tenisistka Bibiane Schoofs awansowały do finału gry podwójnej w turnieju WTA 250 w amerykańskim Austin. W półfinale pokonały rozstawione z numerem jeden Gruzinkę Oksanę Kałasznikową i Ukrainkę Nadiję Kiczenok 5:7, 6:4, 10-7. Finał został rozegrany minionej nocy, a rywalkami Polki i Holenderki były Australijka Olivia Gadecki i Brytyjka Olivia Nicholls.

Weronika Falkowska (PZT Team/KS Górnik Bytom) i Węgierka Fanni Stollar, rozstawione z „jedynką”, przegrały mecz o tytuł w turnieju rangi ITF W50 w Trnavie ze Szwajcarką Lulu Sun i Japonką Moyuką Uchijimą 4:6, 6:7 (3-7).

W finale imprezy ITF W35 w Helsinkach wystąpiła Martyna Kubka (PZTTeam/CKT Grodzisk Mazowiecki) razem z Greczynką Valentini Grammatikopoulou. Najwyżej rozstawiona para uległa fińsko-czeskiemu duetowi Laura Hietaranta i Linda Klimovicova (nr 4.) 3:6, 1:6.

Dobre wyniki w prestiżowym turnieju Tennis Europe U14 - Kungens Kanna & Drottningens (Super Category) w Sztokholmie uzyskali polscy juniorzy. Aleksandra Zapława (Gdańska Akademia Tenisowa) była w finale debla, a Sebastian Tejerina (Kostrzyński Klub Tenisowy) w półfinale singla.