Z KORTÓW

Hurkacz wciąż w grze

Hubert Hurkacz i Włoch Jannik Sinner awansowali do drugiej rundy debla turnieju ATP 500 na kortach trawiastych w Halle. Po zaciętym meczu pokonali wczoraj rozstawionych z numerem trzecim Amerykanów Nathaniela Lammonsa i Jacksona Withrowa 6:4, 5:7, 11-9. W drugiej rundzie rywalami Polaka i lidera światowego rankingu singlistów będą Francuzi Fabien Reboul i Sadio Doumbia. Hurkacz występuje w Halle także w grze pojedynczej. Dziś jego rywalem w 2. rundzie będzie Australijczyk James Duckworth.

W środowym popołudniowym meczu drugiej rundy Jan Zieliński i Monakijczyk Hugo Nys przegrali po supertiebreaku z Niemcami Yannickiem Hanfmannem i Dominikiem Koepferem 6:7(4-7), 6:3, 8-10.

Kaśnikowski w ćwierćfinale

Maks Kaśnikowski pokonał Włocha Giovanniego Fonio 6:3, 7:6 (7-0) w meczu drugiej rundy challengera Enea Poznań Open (pula nagród 75 tys. euro) i awansował do ćwierćfinału. Zmierzy się w nim z Czechem Daliborem Svrciną, sklasyfikowanym w połowie trzeciej setki rankingu ATP. Spotkanie Kamila Majchrzaka z Hiszpanem Pablo Carreno-Bustą, przy stanie 5:4 dla Polaka, przerwano z powodu deszczu.

Byłe liderki na „dziko”

Trzy byłe liderki rankingu tenisistek - Dunka Caroline Woźniacki, Niemka Angelique Kerber i Japonka Naomi Osaka - otrzymały „dzikie karty” dające prawo gry w rozpoczynającym się 1 lipca wielkoszlemowym turnieju na kortach Wimbledonu.

Kerber, która po 18 miesiącach przerwy macierzyńskiej zajmuje obecnie 224. miejsce w rankingu, wygrała ten turniej w 2018 r., a w 2016 r. była w finale. 114. na liście WTA Woźniacki także ostatnio wznowiła karierę. Dunka polskiego pochodzenia nigdy nie dotarła w Wimbledonie wyżej niż do 1/8 finału. Jeszcze gorsze wyniki na trawiastych kortach w Londynie osiągała czterokrotna zwyciężczyni turniejów wielkoszlemowych Osaka, również wracająca do tenisa po urodzeniu dziecka. Obecnie w rankingu WTA jest 113.

Kolejną znaną zawodniczką z „dziką kartą” jest niespodziewana triumfatorka US Open w 2021 roku Brytyjka Emma Raducanu - obecnie 165. na świecie, która pauzowała w ubiegłym roku przez osiem miesięcy po operacji obu nadgarstków i kostki. Wśród mężczyzn wszystkie „dzikie karty” trafiły do Brytyjczyków. Organizatorzy mają do rozdysponowania jeszcze po jednej „dzikiej karcie” dla obu płci.