Z KORTÓW

KAWA GRA DALEJ

Katarzyna Kawa pokonała Czeszkę Gabriela Knutson 6:2, 6:4 w pierwszej rundzie kwalifikacji do wielkoszlemowego turnieju French Open w Paryżu. Aby znaleźć się w zasadniczej części zmagań musi wygrać jeszcze dwa spotkania.

Kawa, klasyfikowana na 189. miejscu na liście WTA, potrzebowała 26 minut, aby wygrać pierwszego seta. Zawodniczki na początku meczu solidarnie przegrały swoje podanie. Później stopniowo zaczęła zarysowywać się przewaga Polki. Czeszka (180.) częściej popełniała niewymuszone i podwójne błędy serwisowe. Podobnie było w drugiej partii, trwającej trzy kwadranse. Polka wykorzystała pierwszą piłkę meczową. W drugiej rundzie Kawa zmierzy się z rozstawioną z „20” Brazylijką Laurą Pigossi (119. WTA).

DOBRY POCZĄTEKZIELIŃSKIEGO

Najwyżej rozstawieni Jan Zieliński i Hugo Nys z Monako wygrali z Czechami Tomasem Machacem i Petrem Nouzą 4:6, 7:5, 10-7 w pierwszej rundzie debla turnieju ATP 250 w Genewie. Pierwotnie polsko-monakijski duet miał na początek rywalizować ze Sriramem Balajim z Indii oraz Francuzem Nicolasem Mahutem, ale ci wycofali się z turnieju. W ćwierćfinale Zieliński i Nys zmierzą się z Ekwadorczykiem Gonzalo Escobarem i Kazachem Aleksandrem Niedowiesowem.

W singlu w Genewie startuje m.in. zmagający się z kryzysem formy lider światowego rankingu, Novak Djoković. Serb ma w ten sposób sprawdzić się przed rozpoczynającym się w niedzielę wielkoszlemowym French Open w Paryżu, gdzie będzie bronił tytułu. W Szwajcarii w pierwszej rundzie miał wolny los, a w drugiej zmierzy się z Niemcem Yannickiem Hanfmannem, który wyeliminował we wtorek innego weterana - Brytyjczyka Andy'ego Murraya.