Z INNYCH KORTÓW

Magdalena tak, Magda nie

WTA W DUBAJU

Magdalena Fręch po zwycięstwie nad Rosjanką Jekateriną Aleksandrową 7:6 (7-2), 6:3 awansowała do 2. rundy turnieju WTA 1000 na twardych kortach w Dubaju. Polka (52. WTA) do turnieju głównego przebijała się przez kwalifikacje.W piątek prowadziła z reprezentantką Australii Ariną Rodionovą 2:6, 6:3, 4:1, gdy rywalka skreczowała. Dzień później poradziła sobie z Julią Putincewą z Kazachstanu, 6:3, 3:6, 6:4. W 1/32 finału trafiła na rozstawioną z nr 14 Jekaterinę Aleksandrową. Rosyjską tenisistkę kilka dni temu w trzeciej rundzie w Dausze pokonała Iga Świątek. Fręch potrzebowała dwóch setów, aby zwyciężyć 7:6 (7-2), 6:3 urodzoną w Czelabińsku zawodniczkę. Pojedynek trwał godzinę i 36 minut. Bilans gier z Aleksandrową od niedzieli jest korzystny dla 26-letniej łodzianki: 3-2. W drugiej rundzie jej przeciwniczką będzie we wtorek Amerykanka Caroline Dolehide (44. WTA) lub Chorwatka Petra Martic (67. WTA).

Natomiast Magda Linette w swoim pierwszym pojedynku uległa 2:6, 6:3, 4:6 Japonce Nao Hibino, którą pokonała przed tygodniem w Katarze 6:1, 6:4. Tym razem poznanianka w decydującym secie, po przełamaniu serwisu rywalki, przegrała cztery kolejne gemy i strat nie zdołała odrobić.

Finał nie dla Zielińskiego

ATP W DELRAY BEACH

Jan Zieliński i Hugo Nys, rozstawieni z nr 2, przegrali w półfinale debla w amerykańskim mieście Delray Beach. W sobotę Polak i Monakijczyk ulegli grającym z „trójką" Amerykaninowi Robertowi Gallowayowi i Brytyjczykowi Julianowi Cashowi 4:6, 5:7. We wcześniejszych meczach obie pary nie przegrały seta. Sobotnia rywalizacja trwała blisko półtorej godziny.

Sinner do historii

ATP W ROTTERDAMIE

Triumfator Australian Open Jannik Sinner wygrał halowy turniej ATP w Rotterdamie. W finale najwyżej rozstawiony tenisista pokonał Australijczyka Aleksa de Minaura 7:5, 6:4. Dzięki temu awansuje na trzecie miejsce w rankingu ATP, czego nie dokonał wcześniej żaden Włoch. To 12. wygrany turniej ATP w karierze 22-letniego Sinnera, który od wielu miesięcy prezentuje znakomitą formę. Ukoronowaniem tego był niedawny triumf w Melbourne w wielkoszlemowym Australian Open.