Włoszki lepsze na finiszu

Reprezentacja młodzieżowa Polski nie dała rady rówieśniczkom z Włoch Fot. FIBA

Polska reprezentacja na trzecim miejscu skończyła grupową rywalizację podczas rozgrywanego na Litwie kobiecego Eurobasketu U23

Po dwóch pierwszych spotkaniach (wygrana z Finkami, porażka z Turczynkami) Polki były na trzecim miejscu w grupie C. Na koniec grupowych gier biało-czerwone rywalizowały z niepokonanymi Włoszkami. Mecz był bardzo zacięty, prowadzenie bardzo często się zmieniało. Nasza drużyna prowadziła jeszcze w połowie czwartej kwarty, ale na finiszu zdecydowanie lepsze były przeciwniczki. Najlepszą zawodniczką spotkania była Matilde Villa, której niewiele zabrakło do triple double (18 pkt, 10 zbiórek, 8 asyst). W reprezentacji Polski najskuteczniejsze okazały się Agata Makurat i Dominika Ullmann. W 1/8 finału Polki spotkają się z drugim zespołem grupy D (najpewniej będą to Węgierki).

Polska - Włochy 62:71 (12:13, 17:19, 22:17, 11:22)

POLSKA: Ullmann 13 (3x3), Tomasik 1, Makurat 14 (3x3), Ułan 9, Adamczuk 1 - Piasecka 4, Gilmajster, Furman, Burzyńska 8, Batura 7, Lubecka, Goszczyńska 5. Trener Michał SNOCHOWSKI

1. Włochy      3    6    228:161

2. Turcja        3    5    185:183

3. Polska       3    4     178:197

4. Finlandia   3    3     159:209