Woryna drugi i pierwszy

Kacper Woryna kontynuuje tradycje rodzinne dziadka, Antoniego, znakomitego żużlowca z Rybnika. Fot. PAP/Tytus Żmijewski

Kacper Woryna zajął drugie, a Piotr Pawlicki trzecie miejsce w turnieju w Grudziądzu, drugiej eliminacji mistrzostw Starego Kontynentu. Zwyciężył Duńczyk Leon Madsen.

INDYWIDUALNE ME

W rundzie zasadniczej najlepsi byli Polacy - Woryna i Pawlicki, ale w finale najskuteczniejszy okazał się Madsen i to on wygrał w Grudziądzu. Czwarty był Australijczyk Max Fricke, który był pierwszym zawodnikiem z innego kontynentu w zawodach o ME.

Kolejna runda cyklu odbędzie się w niemieckim Guestrow 24 sierpnia, a ostatnie zawody zaplanowano na 21 września w Chorzowie. Po dwóch rundach w klasyfikacji generalnej prowadzi Woryna.

WYNIKI:

1. Leon Madsen (Dania) 14+3 - 1. miejsce w finale, 2. Kacper Woryna 15 - 2. miejsce w finale, 3. Piotr Pawlicki 14 - 3. miejsce w finale, 4. Max Fricke (Australia) 10+2 - 4. miejsce w finale, 5. Mikkel Michelsen (Dania) 10+1, 6. Janusz Kołodziej 10+0, 7. Anders Thomsen (Dania) 8, 8. Andrzej Lebiediew (Łotwa) 7, 9. Timo Lahti (Szwecja) 7, 10. Maciej Janowski 7, 11. Rasmus Jensen (Dania) 7, 12. Patryk Dudek 7, 13. Vaclav Milik (Czechy) 3, 14. Dimitri Berge (Francja) 3, 15. Norick Bloedorn (Niemcy) 3, 16. Jewgienij Kostygow (Łotwa) 1.