Wolszczak na podium

DŻUDO

Kinga Wolszczak w Odivelas zajęła trzecie miejsce w wadze +78 kg w Grand Prix Portugalii w judo. Polka zdobyła 350 punktów do rankingu olimpijskiego. W grupie pokonała wyżej klasyfikowane zawodniczki, przez ippon Monicę Sagnę z Senegalu, a następnie przez waza-ari Moirę Morillo z Dominikany. W pojedynku o występ w półfinale uległa, późniejszej triumfatorce w tej kategorii, Turczynce Hilal Ozturk. W repesażach Wolszczak trafiła na Brazylijkę Giovannę Santos, którą pokonała przez waza-ari. W walce o trzecie miejsce judoczka Śląska Wrocław, brązowa medalistka ubiegłorocznych młodzieżowych mistrzostw Europy, spotkała się z Algierką Sonią Asselah i zwyciężyła przez ippon.

W następny weekend reprezentanci Polski powalczą w Grand Slamie w Paryżu, a następnie będą tam trenować na campie.