WOKÓŁ SIATKI

REZERWOWA STYSIAK

Oddalił się od Magdaleny Stysiak triumf w Lidze Mistrzyń. Jej Fenerbahce Stambuł, którego trenerem jest szkoleniowiec reprezentacji Polski, Stefano Lavarini, w pierwszym spotkaniu półfinałowym przegrało z Allianz Vero Volley Mediolan 0:3. Reprezentantka Polski mecz zaczęła w kwadracie dla rezerwowych. Na parkiecie pojawiła się na zmianę w drugim secie. Nie zdobyła żadnego punktu.

Rewanż odbędzie się 19 marca w Stambule. Fenerbahce, by zagrać w wielkim finale, musi wygrać 3:0 lub 3:1 oraz rozstrzygnąć na swoją korzyść „złotego seta”.

ROZDANE MEDALE

Siatkarki Wieżycy 2011 Politechnika Gdańska Stężyca i siatkarze Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa zostali mistrzami Polski juniorek i juniorów. Wieżyca, która była gospodarzem turnieju finałowego, w decydującym spotkaniu wygrała z Eneą Energetykiem Poznań 3:2 (18:25, 25:21, 21:25, 25:19, 16:14). W meczu o brąz MUKS 47 LO Budowlani Łódź pokonał Legionovię 3:0 (25:22, 25:21, 25:20).

Turniej juniorów rozegrano natomiast w Bartoszycach. W finale częstochowianie pokonali Trefl Gdańsk 3:2 (21:25, 25:22, 18:25, 25:15, 15:11). Brąz wywalczył Enea Energetyk Poznań po wygranej z Metro Family Warszawa 3:1 (25:13, 25:21, 22:25, 28:26).