Wiek nie gra roli...

Triumfatorami 41. edycji Memoriału Ireny Szydłowskiej zostali na torach w stołecznym Parku Skaryszewskim w konkurencji łuku klasycznego Magdalena Śmiałkowska-Zawisza (Społem Łódź) i Konrad Kupczak (Łucznik Żywiec). Najstarszą uczestniczką rywalizacji w łuku bloczkowym była 69-letnia Anna Stanieczek, mająca w bogatej kolekcji osiągnięć m.in. tytuł halowej mistrzyni Europy. W finale przegrała z o wiele lat od niej młodszą Ukrainką Julią Stepurą 135:140.

Irena Szydłowska, olimpijka 1972 i 1976 roku, była zawodniczką trzech stołecznych klubów: Syreny, Marymontu i Drukarza oraz łódzkiego Społem. Jako pierwsza polska łuczniczka stanęła na podium igrzysk. Oprócz niej tylko raz - w 1996 roku - udało się reprezentantkom Polski wywalczyć medal. W Atlancie na podium stanęły: Katarzyna Klata, Joanna Nowicka oraz trenowana w Drukarzu przez Pawła Solińskiego Iwona Dzięcioł.

WYNIKI

Łuki klasyczne

Kobiety

o 3. miejsce: Natalia Leśniak (Łucznik Żywiec) - Gabriela Kica (Stowarzyszenie Łucznicze Achilles Dobczyce) 6:4;

finał:

Magdalena Śmiałkowska-Zawisza (Społem Łódź) - Amelia Knopek (Łucznik Żywiec) 6:2

Mężczyźni

o 3. miejsce: Sławomir Napłoszek (Stowarzyszenie Łuczniczy Marymont Warszawa) - Bartłomiej Ostasz (Łucznik Żywiec) 6:2;

finał:

Konrad Kupczak (Łucznik Żywiec) - Seweryn Janus (AZS Oś Surma Poznań) 7:1

Łuki bloczkowe

Kobiety

o 3. miejsce: Ksenika Szkliar (Ukraina) - Magdalena Zygmunciak (MKŁ Strzała Warszawa) 142:141;

finał: Julia Stepura (Ukraina) - Anna Stanieczek (Orlik Goleszów) 140:135

Mężczyźni

o 3. miejsce: Paweł Gałka (KS Lew Krynki) - Marcin Affek (Kompania Łucznicza Nowy Dwór Maz.) 145:145, w barażu 10:9;

finał:

Przemysław Konecki (Orlik Goleszów) - Krzysztof Gorczyca (Strzelec Legnica) 146:143

Łuki bez oprzyrządowania

Kobiety

finał:

Ewa Drozdowska (UKS Detmar Police) - Monika Piskozub (MKŁ Strzała Warszawa) 4:2; 3. Joanna Horemska (Leśnik Poznań)