Walijski walec

Faworyzowani Wyspiarze bez większych problemów rozprawili się z Finlandią.

Gospodarze otworzyli wynik spotkania już w 3 minucie. W pole karne Finów wdarł się Harry Wilson i zdecydował się na oddanie strzału na bramkę gości. Bramkarz gości Lukas Hradecky poradził sobie z uderzeniem pomocnika „Smoków”, ale wobec dobitki Davida Brooksa był bez szans. W 11 minucie mógł być remis, ale Daniel Hakans, który znalazł się w znakomitej sytuacji, z 6. metrów przeniósł futbolówkę wysoko nad poprzeczką. W 40 minucie Walijczycy podwyższyli prowadzenie. Wywalczyli rzut wolny tuż przed polem karnym rywali, przy piłce stanęli Harry Wilson i Neco Williams. Pierwszy z wymienionych piętą lekko trącił piłkę, zaś drugi przymierzył w samo „okienko” i Hradecky nie miał szans na skuteczną interwencję. Mimo niekorzystnego obrotu sytuacji Finowie nie złożyli broni i jeszcze przed przerwą strzelili kontaktowego gola. Teemu Pukki wykorzystał sytuację sam na sam z Dannym Wardem, a idealnym podaniem obsłużył kolegę z zespołu Joel Pohjanpalo.

Żeby nikt nie miał wątpliwości, która drużyna jest lepsza, podopieczni Roberta Page'a już w 47 minucie skorygowali wynik. Na listę zdobywców bramek wpisał się napastnik Tottenhamu Hotspur, Brennan Johnson, a asysta poszła na konto Davida Brooksa. W tej akcji piłkę z rzutu wolnego dośrodkował Williams, pojedynek w powietrzu wygrał Brooks, który zgrał ją do niepilnowanego Johnsona, a ten z bliska wpakował ją do bramki Finów. Ten sam zawodnik w 74 minucie mógł definitywnie zamknąć mecz, gdyż znalazł się w sytuacji sam na sam z Hradeckim. Uderzył mocno z prawej nogi, ale trafił wprost w bramkarza gości. Kropkę nad „i” postawił w 86 minucie spotkania rezerwowy Daniel James, który po błędzie fińskiego obrońcy przejął piłkę, minął bramkarza i ulokował futbolówkę w pustej bramce.

Walia - Finlandia 4:1 (2:1) awans Walii

1:0 - Brooks, 3 min, 2:0 - Williams, 38 min, 2:1 - Pukki, 45 min, 3:1 - Wilson, 47 min, 4:1 - D. James, 86 min.

WALIA: Ward - Mepham, Rodon, B. Davies - Roberts, J. James, Ampadu, Williams - Brooks (60. Moore), Wilson (90. Broadhead) - Johnson (73. D. James). Trener Robert PAGE.

FINLANDIA: Hradecky - Alho (87. Niskanen), Tenho, Ivanov, Peltola - Kamara, Schueller (73. Kairinen), Pohjanpalo (77. Kallman) - Lod (73. Antman), Pukki (78. Jensen), Haakans. Trener Markku KANERVA.

Sędziował Istvan Kovacs (Rumunia). Żółte kartki: J. James, Wilson, Mepham, Moore - Lod, Tenho, Haakans.