Walec ruszył po przerwie

GRUPA IV

Wieczysta Kraków - Garbarnia Kraków 4:0 (0:0)

1:0 - Torres, 54 min, 2:0 - Fidziukiewicz, 56 min, 3:0 - Kiedrowicz, 82 min, 4:0 - Knasmullner, 88 min (głową)

WIECZYSTA: Letkiewicz - Bąk, Kasolik, Pazdan, Pietrzak (86. Mak) - Torres (83. Danielak), Góralski, Swędrowski (66. Łysiak), Trąbka (86. Knasmullner), Kiedrowicz - Fidziukiewicz (83. Aralica). Trener Sławomir PESZKO.

GARBARNIA: Zagórowski - Kajpust, Kardas, Czekaj, Sutor (79. Wielecki) - Nowak, Żurek (86. Rojek), Klec (71. Kutrzeba) - Durda, Sowiński, Grzybowski (71. Habas). Trener Marcin PLUTA.

Sędziował Rafał Rokosz (Siemianowice Śl.). Widzów 1000. Żółte kartki: Kiedrowicz - Sowiński.

Bardzo ciekawe były III-ligowe derby Krakowa, które były pierwszym spotkaniem w tym roku rozegranym na boisku lidera. O atmosferę zadbali kibice obu klubów, którzy dopingowali zawodników i ubarwili widowisko odpaleniem rac. Choć rywalizacja zakończyła się bez niespodzianki, czyli pewną wygraną Wieczystej, Garbarnia do przerwy potrafiła zagrozić podopiecznym trenera Sławomira Peszki. Gospodarze nie potrafili wtedy dłużej utrzymywać wysokiego tempa, ale dwukrotnie trafili w poprzeczkę Złapali rywali na początku II połowy, gdy dwa szybko strzelone gola dały im komfort, a w końcówce poprawili wynik. Była to ich 8. wygrana z rzędu i 10. u siebie. W tym sezonie na boisku przy Chałupnika goście nie zdobyli punktu, zdobywając zaledwie 7 bramek.

(mik)

Podhale Nowy Targ - Wiślanie Jaśkowice 1:2, Sokół Sieniawa - Czarni Połaniec 2:0, Siarka Tarnobrzeg - Star Starachowice 1:0, Świdniczanka - Karpaty Krosno 0:0, Unia Tarnów - Avia Świdnik 2:3, Wisłoka Dębica - Chełmianka 0:3, KSZO 1929 Ostrowiec Święt. - KS Wiązownica 3:3, Orlęta Radzyń Podl. - Podlasie Biała Podl. 1:1.