WAŁBRZYSKIE POTYCZKI NA SZCZYCIE

I LIGA MĘŻCZYZN

Do końca sezonu zasadniczego Pekao S.A. 1 Ligi Mężczyzn zostało siedem kolejek. Emocje są coraz większe.

Dwa mecze na szczycie odbyły się w Hali Widowiskowo-Sportowej Aqua-Zdrój w Wałbrzychu. Liderujący Górnik Zamek Książ najpierw podejmował wicelidera Miasto Szkła Krosno. Wałbrzyszanie świetnie rozpoczęli (25:15 w I kwarcie) i już do końca kontrolowali przebieg meczu. Wygrana Górnika oznaczała przerwanie serii 9 kolejnych zwycięstw ekipy z Krosna. W zespole gospodarzy znakomity mecz rozegrał Piotr Niedźwiedzki, który zanotował double double (17 punktów, 14 zbiórek).

Cztery dni później Górnik podejmował kolejnego pretendenta do awansu - Enea/ABRAMCZYK Astorię Bydgoszcz. Bydgoszczanie dobrze rozegrali ostatnią kwartę (24:16) i to oni wywieźli komplet punktów. Po przerwie spowodowanej kontuzją do wyjściowego składu bydgoszczan powrócił Filip Małgorzaciak, który był najskuteczniejszym graczem Astorii (19 punktów, 9 zbiorek, 3 trójki). - Górnik gra najrówniej w całym sezonie, jest faworytem do awansu. Tym bardziej nas cieszy ta wygrana na ich terenie - komentował Krzysztof Szubarga, szkoleniowiec Astorii.

Warto dodać, że najlepszym zespołem w styczniu była drużyna z Krosna (komplet sześciu wygranych), a MVP tego miesiąca wybrano rozgrywającego Miasta Szkła Krosno, Mylesa Rasnicka. Amerykanin w pierwszym miesiącu 2024 roku notował średnio 17,5 punktu, 4,3 zbiórki, 2,8 asysty oraz 2,1 przechwytu.

W tabeli w czołówce jest bardzo ciasno - prowadzi Górnik, o punkt wyprzedza rywali z Krosna, trzy punkty mniej mają rezerwy Śląska Wrocław (bez prawa awansu), a cztery wspomniana Astoria. Bydgoszczanie mają jednak jeden mecz rozegrany mniej. Najbliższa kolejka w ten weekend.