WAŁBRZYCH MA EKSTRAKLASĘ!

I LIGA MĘŻCZYZN

Koszykarze Górnika Wałbrzych zagrają w przyszłym sezonie w ekstraklasie! Zdecydowały o tym dwie wygrane w weekend w Bydgoszczy.

W sobotę zwycięstwo przyszło wałbrzyszanom łatwiej. Zdecydowały o tym kwarty druga i trzecia, po których mieli już 17 punktów przewagi. Najlepszym zawodnikiem tego spotkania był Piotr Niedźwiedzki, który zdobył aż 28 punktów, miał ponadto 9 zbiórek i 2 asysty. Warto podkreślić, że 30-letni środkowy rzucał na niesamowitym procencie skuteczności (trafił 12 z 14 rzutów z gry). - Brawa dla całej drużyny za cierpliwość w grze oraz walkę w obronie - chwalił swoich zawodników trener Andrzej Adamek.

W niedzielę mecz był znacznie bardziej zacięty. W połowie na tablicy wyników był remis (37:37). Niedźwiedzki tym razem grał słabiej w ataku (1/6 z gry), sporo pudłował, ale swojego lidera wyręczyli Damian Durski (16 punktów, 5 asyst, 3 zbiórki) i Witalij Kowalenko (17 punktów, 3 trójki). Kibice z Wałbrzycha, którzy w sporej liczbie przyjechali na weekend do Bydgoszczy, tuż po końcowym gwizdku rozpoczęli świętowanie.

Górnik Zamek Książ Wałbrzych - Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz 74:86 (18:17, 15:23, 13:23, 28:23) oraz 67:76 (18:15, 19:22, 20:26, 10:13)

stan rywalizacji: 1-3 (Górnik awansował do ekstraklasy)