W sparingu jak w lidze

Piłkarze Zagłębia od porażki rozpoczęli serię zimowych gier kontrolnych. Sosnowiczanie zmierzyli się w meczu wyjazdowym z 8. zespołem słowackiej ekstraklasy, MFK Rużomberok, któremu ulegli 1:2. Była to pierwsza okazja dla nowego trenera Aleksandra Chackiewicza, aby przyjrzeć się grupie piłkarzy, z którą przyszło mu pracować. Co ciekawe, w meczu sparingowym wzięli udział wszyscy gracze, którzy jeszcze za rządów trenera Artura Derbina zostali wystawieni na listę transferową. W tym gronie był także Marek Fabry i to właśnie Słowak jako pierwszy wpisał się na listę strzelców, pokonując bramkarza rywali już w trzeciej minucie. Przeciwnicy jeszcze przed przerwą wyrównali, a w drugiej połowie zdobyli zwycięską bramkę. Z nowych graczy w Zagłębiu pojawili się tylko Przemysław Zieliński, napastnik Korony Rzeszów, oraz Maciej Wybański z IV-ligowych rezerw klubu.

Co warte podkreślenia, w pierwszej połowie Zagłębie wystąpiło z dwójką napastników, co ostatnimi czasy w zespole z Sosnowca nie miało miejsca. W drugiej połowie pierwszoligowcy grali z jednym wysuniętym napastnikiem. Jeśli chodzi o formację obronną, zarówno w pierwszej, jak i drugiej części Zagłębie grało czwórką z tyłu.

- To był pożyteczny mecz, z którego możemy wyciągnąć sporo elementów do analizy. Rywale niestety wykorzystali nasze błędy. Wykorzystaliśmy to spotkanie, by zobaczyć zawodników i ich grę. Spokojną pracą będziemy ukierunkowywać drużynę na to, co będziemy grali grać na wiosnę - podsumował spotkanie Seweryn Gancarczyk, asystent trenera Chackiewicza.

Kolejny sparing Zagłębie rozegra na sztucznej murawie Stadionu Ludowego w środę 24 stycznia o 11.00. Rywalem będzie III-ligowy Rekord Bielsko-Biała.

FK Rużomberok - Zagłębie Sosnowiec 2:1 (1:1)

0:1 - Fabry (3), 1:1 - Lavrincik (44), 2:1 - Maslo (60)

ZAGŁĘBIE: Kos (32. Sorcan) - Caliński, Dalić, Jończy, Pavić - Zielonka (32. Troć), Bonecki, Rozwandowicz, Wrzesiński - Fabry, Biliński; II połowa: Sorcan (60. Siuta) - Ziemann, Machała, Wybański, Matynia - Troć (60. Klupś), Guezen, Karwot (75. Bębenek), Valencia, Camara - Zieliński. Trener Aleksander CHACKIEWICZ.