Utrzymanie tuż, tuż

PLUSLIGA

Lubinianie, pokonując na zakończenie 21. kolejki Ślepsk Malow Suwałki, zrobili ogromny krok w kierunku utrzymania się w elicie. „Odskoczyli” od ostatnich w tabeli Czarnych Słupsk już na 8 punktów.

Zwycięstwo nie przyszło gospodarzom łatwo. Goście przez trzy sety stawiali twardy opór, drugiego nawet wygrali. W trzecim z kolei prowadzili już 13:8. Cuprum zdołał jednak odpowiedzieć. Doprowadził do remisu 16:16, a potem rozgorzała walka punkt za punkt. Przy stanie 22:23 punktowali już tylko lubinianie. To był przełomowy moment. Załamani goście w ostatnim secie nie podjęli walki.

KGHM Cuprum Lubin - Ślepsk Malow Suwałki 3:1 (25:23, 16:25, 25:23, 25:14)

LUBIN: Gelinski, Ferens (7), Strulak (8), Hanes (13), Berger (14), Pietraszko (15), Mateusz Masłowski (libero) oraz Kwasowski (6), Granieczny (libero), Lipiński. Trener Paweł RUSEK.

SUWAŁKI: Sanchez, Halaba (16), Stajer (7), Filipiak (19), Stern (5), Gallego (2), Czunkiewicz (libero) oraz Macyra (1), Bucujević, Firszt (3), Żakieta (2). Trener Dominik KWAPISIEWICZ.

Sędziowali: Maciej Twardowski i Wojciech Głód (obaj Radom). Widzów 303.