Udany rewanż Polek

REPREZENTACJA KOBIET

Dwie lub nawet trzy nieprzespane noce miała za sobą Nina Patalon i pozostali członkowie sztabu kobiecej reprezentacji Polski. Sen z powiek spędzała im sobotnia porażka 1:4 ze Szwajcarią, ale w ich głowach pozostała myśl, że we wtorek dojdzie do rewanżu. Rzeczowa analiza przyniosła efekt, bo wczoraj biało-czerwone spisały się zdecydowanie lepiej, odnosząc skromne zwycięstwo. O wyniku zadecydowała sytuacja z 75 minuty, kiedy po świetnie rozegranym rzucie rożnym refleksem popisała się Martyna Wiankowska, z bliska pakując piłkę do siatki. Gola „szukała” też niezwykle ambitna Ewa Pajor, ale za każdym razem brakowało jej precyzji. Rywalki również miały okazje, w sumie naliczono ich 8, częściej były w posiadaniu piłki, lecz oddały tylko 1 celny strzał.

Oba mecze rozegrano w hiszpańskiej Marbelli, gdzie Polki przygotowują się do występów w dywizji A Ligi Narodów; rywali poznają w marcu.

(mha)

Szwajcaria - Polska 0:1 (0:0)

0:1 - Wiankowska, 75 min

SZWAJCARIA: Peng - Riesen, Buhler (46. Calligaris), Stierli, Maritz (62. Sow) - Piubel (46. Egli), Bienz (78. Kamber), Walti, Bachmann, Mauron (62. Crnogorcevic) - Xhemaili (46. Vallotto). Trener Martina VOSS-TECKLENBURG.

POLSKA: Szemik - Matysik, Mesjasz, Woś, Wiankowska - Padilla Bidas (79. Lefeld), Grabowska (89. Oleszkiewicz), Brodzik (62. Domin), Kamczyk (62. Wróbel), Adamek (46. Krezyman) - Pajor. Trener Nina PATALON.

Sędziował Jason Barcelo (Gibraltar).

Żółte kartki: Piubel - Adamek, Pajor.

Juniorki też górą

Zwycięstwem 1:0 zakończyło się też towarzyskie spotkanie reprezentacji do lat 19, która pokonała rówieśniczki z Austrii. „Złotą” bramkę zdobyła Julia Jędrzejewska, zawodniczka Pogoni Tczew, w 84 minucie.