Tychy z brązem

I LIGA MĘŻCZYZN

Koszykarze GKS Tychy zapewnili sobie brązowe medale w rywalizacji Pekao S.A. 1. Ligi Mężczyzn. W rewanżowym spotkaniu w Starogardzie Gdańskim tyszanie przegrali jednym punktem, a pierwszy mecz we własnej hali wygrali 22 oczkami (117:95).

Co ciekawe, gospodarze prowadzili już 20 punktami i byli bliscy odrobienia strat, ale podopieczni trenera Tomasz Jagiełki rozbili rywali w ostatniej kwarcie (33:16). Ten wynik dla tyszan to wielki sukces, bo w fazie play off rozstawieni byli dopiero z ósmym numerem. Najlepszymi zawodnikami GKS-u byli w Starogardzie Maciej Koperski (21 punktów, 4 trójki) oraz Szymon Szmit (24 punkty, 8 zbiórek).

SKS Fulimpex Starogard Gdański - GKS Tychy 89:88 (28:24, 22:11, 23:20, 16:33)

stan rywalizacji: 1-1 (trzecie miejsce dla GKSu)

Awans Resovii

II LIGA MĘŻCZYZN

Zakończyła się rywalizacja o 3 miejsce. Stawka była ogromna, bo zwycięzca zyskiwał awans do I ligi. OPTeam Resovia dwukrotnie pokonała Energa Basket Warszawa i to rzeszowian zobaczymy w nowym sezonie w wyższej klasie rozgrywkowej. W decydującym meczu w hali przy Zespole Szkół nr 1 w Rzeszowie do przerwy prowadzili warszawianie, ale druga połowa zdecydowanie należała do gospodarzy, wśród których wyróżniali się Dawid Zaguła (18 punktów, 9 asyst) oraz Wojciech Wątroba (16 punktów, 8 zbiórek).

OPTeam Resovia Rzeszów - Energa Basket Warszawa 95:79 (26:29, 17:19, 28:13, 24:18)

stan rywalizacji: 2:0 (awans Resovii)