Trzecia siła

Polacy brązowymi medalistami mistrzostw Europy do lat 22, które rozgrywane były w Ameldoorn w Holandii. W meczu o 3. miejsce pokonali gospodarzy 3:2 (21:25, 22:25, 25:15, 25:21, 15:9).

Biało-czerwoni bardzo dobrze spisywali się w fazie grupowej. Wygrali trzy spotkania i nie stracili seta. Z pierwszego miejsca awansowali do półfinału. Przegrali w nim jednak z Włochami 1:3 (21:25, 16:25, 26:24, 24:26).

Spotkanie o brązowy medal zaczęło się źle dla naszych zawodników i po dwóch setach przegrywali. Stojąc nad przepaścią, poprawili grę. Przede wszystkim podejmowali dużo większe ryzyko na zagrywce, co się opłaciło. Odrzuceni od siatki rywale nie byli już tak skuteczni, popełniali też proste błędy. Polacy doprowadzili do tie-breaka.

Piąta, decydująca partia rozpoczęła się od gry punkt za punkt. Chwilę później na prowadzenie wyszli Polacy. Bardzo dobrze serwował Piotr Śliwka, a w bloku nie miał sobie równych Jakub Nowak. Do tego ręka w ataku nie drżała Nowikowi. Polacy odskoczyli (8:5) i ostatecznie wygrali całymecz.

W meczu o złoto Francja pokonała Włochy 3:2 (25:19, 25:20, 14:25, 28:30, 22:20).