Belg Thibau Nys (Lidl-Trek) okazał się bezkonkurencyjny na etapie do Rueschlikon Fot. PAP/EPA

Trzeci etap dla Belga

Wygraną Belga Thibau Nysa zakończył się 3. etap Tour de Suisse.

KOLARSTWO

Belg Thibau Nys (Lidl-Trek) triumfował w miejscowości Rueschlikon na trzecim etapie wyścigu kolarskiego Dookoła Szwajcarii, odnosząc siódme zwycięstwo w karierze. Nowym liderem został Włoch Alberto Bettiol (EF Education-EasyPost), który zajął trzecie miejsce.

Prowadzący dotąd w klasyfikacji generalnej Belg Yves Lampaert (Quick-Step) stracił blisko 50 s i spadł na 40. pozycję.

21-letni Nys najszybciej finiszował z grupy liczącej ok. 30 zawodników na ostatnim odcinku trasy prowadzącej pod górę. Na mecie wyprzedził Brytyjczyka Stephena Williamsa (Israel-Premier Tech) i Włocha Alberto Bettiola (EF Education-EasyPost), nowego lidera wyścigu.

Kamil Małecki (Q36.5) i Cesare Benedetti (Bora-hansgrohe) dojechali do mety, w różnych grupkach, tracąc odpowiednio prawie sześć oraz dziesięć i pół minuty do peletonu.

Ośmioetapowy wyścig Dookoła Szwajcarii zakończy się w niedzielę jazdą indywidualną na czas z Aigle do Villars-sur-Ollon.