Trójpak Motoru Lublin

MPPK W POZNANIU

W niedzielne popołudnie żużlowcy Oil Orlen Motoru Lublin, w składzie: Bartosz Zmarzlik, Dominik Kubera, Jack Holder, zdobyli po raz trzeci z rzędu mistrzostwo Polski par klubowych. Srebrny medal wywalczył Apator Toruń, a trzecie miejsce zajęła Betard Sparta Wrocław.

Lublinianie, którzy triumfowali w Poznaniu dwa lata temu, a przed rokiem w Rzeszowie, zdobyli 25 pkt. Bezkonkurencyjny był Zmarzlik, który wygrał wszystkie sześć wyścigów. Torunianie (Robert Lambert, Emil Sajfutdinow, Patryk Dudek) zgromadzili 23 pkt, a drużyna z Wrocławia (Artiom Łaguta, Maciej Janowski, Daniel Bewley) - 22.

MP par, a właściwie trójek, bo można dokonywać zmian, rozgrywane są od pół wieku. Najwięcej, bo jedenaście tytułów zdobyła Polonia Bydgoszcz, w czasach kiedy dowodził nią sam Tomasz Gollob. Od trzech lat mogą startować zawodnicy zagraniczni (po jednym w zespole), a kluby mają regulaminowy nakaz wystawienia zawodników o najwyższych średnich punktowych w minionym sezonie, więc obsada turnieju jest bardzo mocno, dodatkowo dlatego że za tydzień ruszają rozgrywki ligowe.

Wczoraj na parowe podium wrócił Apator Toruń, dla którego srebro to 16. medal tej imprezy, a brązowa Sparta stanęła na podium po raz trzynasty.

WYNIKI MPPK: 1. Orlen Oil Motor Lublin - 25 pkt (Bartosz Zmarzlik 18, Dominik Kubera 6. Jack Holder 1, 2. Apator Toruń – 23 (Emil Sajfutdinow 4, Robert Lambert 11, Patryk Dudek 8), 3. Betard Sparta Wrocław – 22 (Artiom Łaguta 5, Daniel Bewley 8, Maciej Janowski 9, 4. Tauron Włókniarz Częstochowa - 17 (Leon Madsen 10, Kacper Woryna 7), 5. Fogo Unia Leszno – 17 (Bartosz Smektała 6, Grzegorz Zengota 2, Andrzej Lebiediew 9), 6. Ates Energy Group PSŻ Poznań - 12 (Aleksandr Łoktajew 9, Szymon Szlauderbach 2, Mateusz Dul 1), 7. NovyHotel Falubaz Zielona Góra - 10 (Jarosław Hampel 7, Przemysław Pawlicki 2, Rasmus Jensen 1.