Gol Julesa Kounde (z lewej) odmienił losy spotkania. Fot. PAP/EPA

Triumf w męczarniach

HISZPANIA

Trener Barcelony Xavi zdecydował się na mecz z trzecioligowym Unionistas de Salamanca wystawić eksperymentalny skład. Zabrakło wielu kluczowych graczy, w tym Roberta Lewandowskiego. Ten wybór poniekąd zemścił się na „Dumie Katalonii”, która od 31 minuty przegrywała 0:1 i grała niezwykle słabo. Tylko błąd w ustawieniu zespołu z Salamanki spowodował, że Ferran Torres doprowadził przed przerwą do wyrównania.

Gdy sytuacja dla „Blaugrany” po zmianie stron wciąż była nieciekawa, Xavi wprowadził na boisko Roberta Lewandowskiego. Po jego wejściu gra Barcelony nie zmieniła się drastycznie, ale Katalończykom w końcu udało się wyjść na prowadzenie. W 69 minucie golkipera mocnym strzałem z dystansu pokonał Jules Kounde. Po trafieniu Francuza mistrzowie Hiszpanii w końcu się odblokowali i chwilę później gola zdobył Alejandro Balde, gwarantując zwycięstwo swojemu zespołowi.

1/8 PUCHARU KRÓLA

Unionistas – Barcelona 1:3 (1:1)

1:0 – A. Gomez (31), 1:1 – F. Torres (45), 1:2 – Kounde (69), 1:3 – Balde (73)

Valencia – Celta 1:3 (1:2)

0:1 – de la Torre (13), 0:2 – Douvikas (18, karny), 1:2 – Pepelu (29, karny), 1:3 – Douvikas (80)

Osasuna – Sociedad 0:2 (0:0)

0:1 – Oyarzabal (57, karny), 0:2 – Merino (90+7)

Girona – Rayo 3:1 (3:1)

1:0 – Stuani (15), 2:0 – Stuani (19, karny), 3:0 – Blind (26), 3:1 – Nteka (36)

Mecz Atletico – Real M. zakończył się po zamknięciu numeru.