Triumf Tarnowskiego

ŻEGLARSTWO

Paweł Tarnowski (SKŻ Ergo Hestia Sopot) wygrał rozegrane po raz 53. żeglarskie zawody Pucharu Świata o Trofeum Księżniczki Zofii w klasie iQFoil. Kolejne lokaty zajęli Francuzi, Nicolas Goyard i Yun Pouliquen. Na 15. pozycji w stawce 108 deskarzy z 33 krajów uplasował się Michał Polak (GKS Gdańsk). Trzecie miejsce na Majorce, także w olimpijskiej klasie 49er, zajęli skiffiści Łukasz Przybytek i Jacek Piasecki (AZS AWFiS Gdańsk). U kobiet zwyciężyła ubiegłoroczna mistrzyni Europy Norweżka Mina Mobekk, która wyprzedziła 75 konkurentek z 32 państw. Najlepszej z Polek – Mai Dziarnowskiej (SKŻ Ergo Hestia Sopot) – przypadło 17. miejsce. W klasie ILCA 6 w gronie 116 zawodniczek z 46 państw czołową „10” zamknęła Wiktoria Gołębiowska (UKŻ Wiking Toruń), a Agata Barwińska (MOS SSW Iława) była 24. Najlepsza okazała się ubiegłoroczna mistrzyni świata i złota medalistka czempionatu Starego Kontynentu z lutego z Aten Węgierka Maria Erdi.