Trefl w finale

ORLEN BASKET LIGA

Znamy już skład wielkiego finału. Do Kinga Szczecin dołączył Trefl. Sopocianie pokonali w poniedziałek we Wrocławiu Śląsk. Goście zaczęli od mocnego uderzenia - wygrali pierwszą kwartę 20:13. Prowadzili do przerwy 5 oczkami. Numerem jeden był w tym okresie Jakub Schenk, który zdobył jedną trzecią wszystkich punktów Trefla. Przyjezdni musieli uważać w trzeciej kwarcie, dwa dni wcześniej to właśnie wtedy Śląsk pozbawił ich szans na wygraną. Ale w poniedziałek ta kwarta też należała do zespołu znad morza. Śląsk pościg rozpoczął w 4 części i 5 minut przed końcem po dwóch osobistych Gravetta objął prowadzenie (67:65). W dramatycznej końcówce więcej zimnej krwi zachowali jednak sopocianie. Śląsk w całym meczu aż 13 razy spudłował z linii osobistych. Dzięki temu to Trefl zagra w finale, a Śląsk tylko o brąz. Pierwszy mecz o złoto już w piątek w Sopocie.

Śląsk Wrocław - Trefl Sopot 77:81 (13:20, 18:16, 26:27, 20:18)

stan rywalizacji: 1-3 (Śląsk awansował do finału)

WROCŁAW: Nunez 12, Gravett 9, Klassen 4, Parachowski, Nizioł 16 (4x3) - Zębski 4, Gołębiowski 9, Kolenda 4, Miletić 10, Kulvietis 9 (2x3). Trener Miodrag RAJKOVIĆ.

SOPOT: Scruggs 7, Best 11 (1x3), Witliński 4, Varadi 8, Van Vliet 5 - Barnes 6 (2x3), Musiał, Zyskowski, Groselle 11, Schenk 29 (4x3). Trener Żan TABAK.