TO JUŻ FINAŁ...

III LIGA MEŻCZYZN

W trzeciej lidze dzieje się naprawdę dużo. W obu parach półfinałowych śląsko-opolskich konieczne były trzecie mecze, by wyłonić zwycięzcę.

GKS Tychy nie dał rady drużynie Weegree AZS Politechnika Opolska. Decydujące spotkanie odbywało się w Opolu, do przerwy gospodarze mieli tylko 3 punkty przewagi, ale druga połowa to był jednostronny pokaz ich siły. Ostatecznie akademicy wygrali 95:71. Pierwsze zespoły obu klubów grają w pierwszej lidze, na trzecim froncie walczyły zespoły rezerw.

W drugim półfinale Zagłębie Sosnowiec, które próbuje odbudować dawną potęgę, grało z MKS-em Prudnik. Drużyna z Opolszczyzny niespodziewanie wygrała mecz u siebie i doprowadziła do remisu. Trzeci mecz w hali przy ulicy Żeromskiego był formalnością - sosnowiczanie wygrali różnicą aż 39 „oczek”. Aż sześciu graczy gospodarzy miało dwucyfrową zdobycz punktową. W trzeciej rundzie play off czeka nas rywalizacja Zagłębia z Weegree AZS Politechniką Opolską. Pierwszy mecz w niedzielę 17 marca w Sosnowcu, początek o godzinie 16.

Wyniki: MKS Smyk Prudnik - KKS Zagłębie Sosnowiec 85:79, GKS Tychy - Weegree AZS Politechnika Opolska 74:62, Weegree AZS Politechnika Opolska - GKS Tychy 95:71, KKS Zagłębie Sosnowiec - MKS Smyk Prudnik 95:56