Tercet „skasowany”

MKS KLUCZBORK

Trzecia drużyna grupy trzeciej 3. ligi w poprzednim sezonie, przed rozpoczęciem przygotowań do następnych rozgrywek (sezon 2024/25) straciła trzech zawodników. Z zespołem trenera Łukasza Ganowicza pożegnał się 30-letni napastnik Bartosz Włodarczyk, który zagrał w 30. meczach ligowych, ale strzelił tylko jednego gola (w wygranym 3:0 spotkaniu z rezerwami Rakowa Częstochowa). Wychowanek Gwiazdy Ruda Śląska był zawodnikiem MKS-u przez dwa ostatnie sezony, a wcześniej w latach 2019-2021. W ciągu czterech lat gry w zespole ze Sportowej 7 „Włodar” zagrał w 97. meczach w 3. lidze, 24 razy wpisując się na listę zdobywców bramek.

Tropem Bartosza Włodarczyka podążyli również niespełna 27-letni pomocnik Kamil Lewandowski, który w minionym sezonie rozegrał tylko sześć meczów w rozgrywkach ligowych, spędzając na boisku 53 minuty (średnio niespełna 9 minut) oraz 21-letni obrońca Kacper Paszkowski. Wychowanek klubu Naki Olsztyn w poprzednim sezonie 20 razy pojawił się na boisku, strzelając jednego gola, w spotkaniu z LZS-em Starowice Dolne (1:2). W rundzie wiosennej sezonu 2022/23 rozegrał z koszulce drużyny z Kluczborka 8 spotkań ligowych.

Na zakończenie tytułem ciekawostki pragnę poinformować (przypomnieć), że w niedzielę, 30 czerwca, MKS Kluczbork obchodził 21. rocznicę swojego istnienia, bo został założony tego dnia w 2003 roku.