Teraz zagrają w Ostrowie

ORLEN BASKET LIGA

Wciąż nie wiadomo kto awansuje do półfinału z pary Śląsk - Stal. W niedzielny wieczór w hali Orbita we Wrocławiu triumfowali goście.

Komentatorzy dość zgodnie to określali: "Stal wyszarpała zwycięstwo". To było spotkanie niesamowitej walki, zaangażowania do ostatniego gwizdka. Śląsk przegrywał w pierwszej połowie nawet 13 oczkami, ale w kwarcie trzeciej był na prowadzeniu. Czwarta kwarta toczyła się pod dyktando przyjezdnych, którzy cały czas utrzymywali niewielkie prowadzenie. Nemanja Durisić, który dwa dni wcześniej rzucił 44 punkty, tym razem kończył spotkanie z 15 oczkami. W Stali nie było gwiazd, wygrał zespół. Oprócz Durisicia punktowali: Aigars Skele (15 punktów), Tomasz Gielo (7 punktów, 8 zbiórek, 3 bloki), Rodney Chatman (14 punktów, 4 zbiorki, 3 asysty).

Piąty, decydujący mecz zostanie rozegrany w środę w Ostrowie Wielkopolskim.

Śląsk Wrocław – Arged BM Stal Ostrów Wlkp. 74:84 (20:26, 16:20, 21:14, 17:24)

Stan rywalizacji (do trzech zwycięstw): 2-2.

WROCŁAW: Nunez 18 (2x3), Gravett 16 (3x3), Zębski 3, Gołębiowski 8, Parachowski 5 - Klassen 6, Miletić 6, Kulvietis 2, Nizioł 10 (2x3). Trener Miodrag RAJKOVIĆ.

OSTRÓW WLKP.: Beliauskas 11 (3x3), Gielo 7, Silins 10 (2x3), Skele 18 (2x3), Durisić 15 - Chatman 14 (2x3), Sulima 7, Walker 2. Trener Andrzej URBAN.