Robert Lewandowski zapewnił Barcelonie awans do finału Superpucharu. Fot. ANP/SIPA USA/PressFocus

Teraz „El Clasico”

SUPERPUCHAR HISZPANII

Po fantastycznym środowym widowisku, które zaserwowały nam Real oraz Atletico (mecz zakończył się wynikiem 5:3 dla „Królewskich”), w czwartek Barcelona grała o finał Superpucharu z Osasuną. Choć na papierze zespół z Katalonii wydawał się faworytem starcia, to nie mógł czuć się pewien. Szczególnie dlatego, że w ostatnich tygodniach „Blaugrana” po prostu nie radziła sobie najlepiej. Dlatego raczej żaden z fanów Barcelony nie był zdziwiony, gdy po pierwszej połowie utrzymywał się bezbramkowy remis, choć sytuacji do zdobycia gola nie brakowało.

W końcu nadeszło przełamanie, a najważniejszą rolę odegrał Robert Lewandowski. To właśnie Polak wyprowadził kataloński zespół na prowadzenie w 59 minucie. Tym samym zdobył swojego trzeciego w karierze gola w turniejach o Superpuchar Hiszpanii. W doliczonym czasie gry Osasunę dobił 16-letni Lamine Yamal, dzięki czemu Barcelona awansowała do finału turnieju, w którym zmierzy się z Realem.

PÓŁFINAŁY

Real Madryt – Atletico Madryt 5:3 (2:2,3:3)

0:1 – Hermoso (6), 1:1 – Ruediger (20), 2:1 – Mendy (29), 2:2 – Griezmann (37), 2:3 – Ruediger (78, samobójcza), 3:3 – Carvajal (85), 4:3 – Savić (116, samobójcza), 5:3 – B. Diaz (120+2)

FC Barcelona – Osasuna 2:0 (0:0)

1:0 – Lewandowski (59), 2:0 – Yamal (90+2)

Finał Superpucharu Hiszpanii (niedziela, 14 stycznia, 20.00)