Team Kubicy na podium

Zespół Orlen Team AO by TF, którego kierowcą jest Robert Kubica, jedyny Polak, który w tym roku rywalizuje w wyścigowym cyklu European Le Mans Series, zajął 2. miejsce w klasie LMP2 w trzeciej rundzie sezonu, 4-godzinnym wyścigu na torze Imola.

Team sponsorowany przez Orlen stracił do zwycięzców francuskiego zespołu Panis Racing, którego kierowcą jest były zawodnik F1 Wenezuelczyk Pastor Maldonado, tylko 11,357 s. Obie ekipy przejechały po 133 okrążenia toru Imola.

Trzecie miejsce wywalczyła ekipa Vector Sport ze stratą prawie 23 s. Na czwartej pozycji został natomiast sklasyfikowany polski team Inter Europol Competition, który na początku maja triumfował w drugiej rundzie ELMS; 4-godzinnym wyścigu na francuskim torze Le Castellet. W zespole „Piekarzy” w tym roku nie ma żadnego kierowcy Polaka.