Ewa Swoboda i Pia Skrzyszowska znów mogły być z siebie dumne. Fot. Michal Laudy/PressFocus

Swoboda i Skrzyszowska najszybsze w Ostrawie

Po bardzo dobrych występach na Orlen Cup w Łodzi nasze gwiazdy sprintu nie miały sobie równych na mityngu w Ostrawie.

Ewa Swoboda czasem 7,07 wygrała finałowy bieg na 60 metrów i pobiła rekord zawodów Czech Indoor Gala w Ostrawie, zaliczanych do cyklu World Indoor Tour Gold. Z kolei Pia Skrzyszowska wynikiem 7,82 pobiła rekord mityngu w biegu na 60 metrów przez płotki.

- Bardzo lubię wynik 7,07, bo to jest mój rekord świata juniorek. Traktowałam ten start treningowo. Jestem z siebie zadowolona - powiedziała z uśmiechem Ewa Swoboda, która już trzeci raz w tym sezonie zeszła poniżej 7,10. W sobotę dokonała tego w Łodzi i to dwukrotnie. - To dobrze zwiastuje przed halowymi mistrzostwami świata w Glasgow. Cieszę się na występ w Ostrawie, bo bardzo lubię tamtą halę. Następnie wystartuję w Toruniu - najpierw na Copernicus Cup, a potem na mistrzostwa Polski - zdradzała swoje plany podopieczna Iwony Krupy, a na jej bieg można było patrzeć z przyjemnością. Swoboda biegła... swobodnie, prowadząc od startu do mety. - Jestem szczęśliwa - powiedziała, gdy już złapała oddech, a następnie stanęła do zdjęcia przy tablicy z rekordowym wynikiem.

Z kolei Pia Skrzyszowska była najszybsza w eliminacjach (7,88), a w finale poprawiła się o 0,06 sekundy i również stanęła do pamiątkowego zdjęcia. Klaudia Siciarz uzyskała 8,25 i odpadła w eliminacjach. Justyna Święty-Ersetic pierwszy raz od maja 2023 roku wystartowała na 400 metrów. Doświadczona biegaczka czasem 53,36 zajęła 3. miejsce w słabiej obsadzonym biegu. Najlepsza na tym dystansie była Holenderka Lieke Klaver - 50,54, co jest najlepszym tegorocznym wynikiem w hali.

Mateusz Borkowski czasem 1.47,33 zajął 3. miejsce w biegu na 800 m. Wygrał Tshepiso Masalela z Botswany (1.46,41) przed Włochem Cacalinem Tecuceanu (1.46,90). Albert Komański przebiegł 200 metrów w 20,93, natomiast Patryk Wykrota w 21,25. Najlepszy był Czech Eduard Kubelik - 20,66. Bieg na 1500 m wygrał Isaac Nader, który pobił rekord Portugalii na 3.34,23. Maciej Wyderka uplasował się na 6. pozycji, poprawiając rekord życiowy i halowy rekord Polski do lat 23 - 3,38,49. Michał Haratyk był 7. w konkursie pchnięcia kulą. W najlepszej próbie uzyskał 20,05. Triumfował Amerykanin Roger Steen - 21,38.

Mityng w Ostrawie był drugim z cyklu World Indoor Tour Gold. Kolejne zawody tej rangi odbędą się w Bostonie, Toruniu, Lievin, Nowym Jorku i Madrycie.