SUPERENDURO

OLSZOWY BEZ PUNKTÓW

Dominik Olszowy (Rieju) zajął ósme miejsce w piątej rundzie motocyklowych mistrzostw świata FIM w SuperEnduro, którą w sobotę rozegrano w Budapeszcie. Zwyciężył Brytyjczyk Billy Bolt (Husqvarna) przed rodakiem Jonathanem Walkerem (Beta) i Portugalczykiem Vieirą Diogo (Gas Gas).

SuperEnduro to motocyklowe wyścigi w hali (czasami na stadionie), z przeszkodami na torze w postaci belek, mostów, odcinków kamienistych, rowów z wodą, itp. Olszowy w sobotę w Super Pole nie zdobył punktów do klasyfikacji generalnej, zaś w poszczególnych finałach był ósmy, siódmy i ósmy.

W klasyfikacji generalnej mistrzostw prowadzi Bolt - 301 pkt, Olszowy zajmuje piąte miejsce - 157. Przedostatnie zawody cyklu odbędą się w Sofii 24 lutego.

BRĄZ WIĘCKOWSKIEGO

Maciej Więckowski (KM Cross Lublin) zdobył brązowy medal w zakończonym w Budapeszcie cyklu zawodów Pucharu Europy FIM w SuperEnduro. Odbywająca się równolegle z mistrzostwami świata w klasie Prestige rywalizacja kontynentalna obejmuje cztery rundy z dwoma punktowanymi przejazdami, które w tym roku rozgrywane były w Krakowie, niemieckiej Riesie, rumuńskim Cluj oraz Budapeszcie.

Mistrzem Europy został Hiszpan Xavier Leon Sole (149 pkt), przed Włochem Alessandro Azzalinim (101) i Maciejem Więckowskim (98). Medaliści w przyszłym roku nie będą już mogli startować w kategorii kontynentalnej, bo przechodzą do kategorii Prestige mistrzostw świata w SuperEnduro.