Sukces Polaków w Hiszpanii

ZAPASY

Sukcesem zakończył się start polskich zapaśników w hiszpańskim mieście La Nuncia w międzynarodowym turnieju w stylu klasycznym w kategorii do lat 23. Polacy zajęli trzy pierwsze, jedno drugie i dwa trzecie miejsca. Rywalizację wygrali: Oliwier Skrzypczak (Akademia Zapasów Nowy Tomyśl/waga 60 kg) Adam Gardzioła (AZS AWF Warszawa/82 kg) oraz jego kolega klubowy Isłam Alijew (87 kg). Na drugim miejscu sklasyfikowany został Igor Szeptun (Cement Gryf Chełm/97 kg), natomiast na najniższym stopniu podium stanęli Grzegorz Kunkel (RCS Radom/60 kg) i Piotr Lewandowski (Cement Gryf Chełm/72 kg). Udany start podopiecznych trenerów Andrzeja Jaworskiego oraz Seweryna Szredera to dobry prognostyk przed zbliżającymi się mistrzostwami Europy U-23 w stolicy Azerbejdżanu Baku, które rozpoczną się 20 maja.