Sukces pani Julii

PŚ WE FLORECIE

Julia Walczyk-Klimaszyk zajęła 2. miejsce w zawodach Pucharu Świata w Szanghaju. W finale przegrała z włoską wicemistrzynią Europy Martiną Favaretto 9:15.

26-letnia zawodniczka KU AZS UAM Poznań po raz drugi w karierze stanęła na podium pucharowych zawodów - w lutym ubiegłego roku była trzecia w Kairze. W Chinach zaczęła od pokonania Karoliny Żurawskiej 15:3, w 1/16 finału wygrała z Amerykanką Zander Rhodes 15:14, a w kolejnej rundzie także o jedno trafienie okazała się lepsza od dwukrotnej mistrzyni globu, trzeciej w światowym rankingu Włoszki Alice Volpi. W ćwierćfinale pokonała inną utytułowaną reprezentantkę Italii - Martinę Batini 15:8, a w półfinale mistrzynię olimpijską z Tokio i liderkę listy światowej, Amerykankę Lee Kiefer 15:12.

Drugie miejsce w Szanghaju pozwoliło Walczyk-Klimaszyk awansować na 7. pozycję w światowym rankingu, co znajdzie przełożenie na lepsze rozstawienie w olimpijskim turnieju w Paryżu.

Wśród mężczyzn jedynym z biało-czerwonych, który przebił się do turnieju głównego - z udziałem 64 florecistów - był Michał Siess. W 1/32 finału przegrał on jednak z Chińczykiem Ziwei Mo 14:15 i uplasował się na 52. pozycji, podobnie jak Żurawska u kobiet.

Triumfował Ka Long Cheung z Hongkongu, który w finale pokonał Amerykanina Gereka Meinhardta 15:7.

x Polskie szpadzistki (Alicja Klasik, Renata Knapik-Miazga - obie są pewne miejsca w kadrze na Paryż, Aleksandra Jarecka i Ewa Trzebińska) zajęły 6. miejsce w drużynowych zawodach PŚ w Fudżajrze. Indywidualnie najlepsza z nich była Aleksandra Jarecka, która zajęła 21. lokatę. W Zjednoczonych Emiratach Arabskich najlepsze okazały się Koreanki i Man Wai Vivian Kong z Hongkongu.