Trefl blisko finału

ORLEN BASKET LIGA

Dwa mecze w Sopocie, dwa zwycięstwa Trefla. Rozstawieni z dwójką podopieczni Żana Tabaka są już tylko o jedną wygraną od wielkiego finału. We wtorek w Ergo Arenie dominacja sopocian była jeszcze większa niż dwa dni wcześniej. Trefl trzecią kwartę zaczął od serii 15:2. Miał wtedy 24 punkty przewagi i spotkanie było rozstrzygnięte, na niewiele się zdawały rozpaczliwe przerwy wykorzystywane przez Miodraga Rajkovicia. Gospodarze mieli ogromną przewagę pod względem skuteczności (47 do 38 procent w rzutach z gry, 13 trójek Trefla przy ledwie 5 Śląska). Warto też zwrócić uwagę na znakomitą grę w obronie koszykarzy Trefla, którzy w pierwszym meczu stracili tylko 54 punkty, a w drugim 70. Najbliższe spotkanie tej pary odbędzie się w sobotę w Hali Stulecia we Wrocławiu.

W drugiej parze King Szczecin prowadzi 2-0 ze Spójnią Stargard.

Trefl Sopot - Śląsk Wrocław 88:70 (17:21, 27:12, 26:10, 18:27).

stan rywalizacji: 2-0 (do 3 zwycięstw)

SOPOT: Scruggs 3 (1x3), Best 18 (3x3), Varadi 8 (2x3), Groselle 10, Van Vliet 11 (1x3) - Barnes 6 (2x3), Toczek, Musiał, Gurtatowski 3 (1x3), Witliński 6, Zyskowski 14 (2x3), Schenk 9 (1x3). Trener Żan TABAK.

WROCŁAW: Nunez 13 (1x3), Gravett 13 (1x3), Klassen 11 (1x3), Gołębiowski 6 (1x3), Miletić 10 - Parachowski 2, Kolenda 4, Kulvietis 7 (1x3), Hlebowicki, Piśla 2, Nizioł 2. Trener Miodrag RAJKOVIĆ.