Breś tuż za podium

STRZELECTWO

Klaudia Breś (Zawisza Bydgoszcz) zajęła w chorwackim Osijeku 4. miejsce w mistrzostwach Europy w konkurencji pistoletu sportowego. Triumfowała Francuzka Camille Jedrzejewski. Polka awansowała do finału z udziałem ośmiu najlepszych zawodniczek, uzyskując 589 punktów. Późniejsza mistrzyni Europy była 5., mając rezultat o 2 punkty gorszy od Breś. Jedrzejewski zgromadziła w ostatecznej rozgrywce 33 punkty, wyprzedzając Niemkę Doreen Vennekamp - 32 oraz Białorusinkę Aliaksandrę Piatrową 25. Breś zapewniła sobie czwarte miejsce po wygraniu barażu z Bułgarką Antoanettą Konstadinową. Joanna Wawrzonowska (Flota Gdynia) zajęła w stawce 57 zawodniczek 29. miejsce, a Julita Borek (Dwór Grunwaldzki Poznań) 35.

Na podium natomiast stanęli nasi juniorzy w karabinowych duetach na 50 metrów w postawie leżącej. Wilhelmina Wośkowiak (Legia Warszawa) i Jakub Goliszek (Śląsk Wrocław) tworzący duet Polska II przegrali z Norwegią I (Pernille Nor-Woll i Jens Olsrud Oestli) 6:16. W meczu o brązowy medal Polska I - Maja Gawenda (KS Piast Bieruń) i Wiktor Sajdak (TKS LOK Tarnów) pokonali Norwegię II (Caroline Finnestad Lund i Even Throndsten) 17:13. Na 11. miejscu w stawce trzynastu duetów, zawody ukończyli Dominika Skarupska (Gwardia Zielona Góra) i Michał Chojnowski (Kaliber Białystok).

Czempionat Europy w strzelaniu seniorów i juniorów z pistoletu i karabinu w Osijeku zakończy się 7 czerwca.