Stormowska idzie w górę

PŚ W SHORT TRACKU

Rywalizacja o Puchar Świata w short tracku przeniosła się z zachodniej półkuli do Europy, a konkretnie do Drezna. Z dobrej strony swój występ w tym niemieckim mieście zapamięta zwłaszcza Kamila Stormowska, która w sobotę zajęła 3. miejsce w wyścigu na 1000 m, a powtórzyła ten wynik w niedzielę na 500 m. Tym samym osiągnięciem - również na dystansie 500 m - może się pochwalić Łukasz Kuczyński. Wcześniej na podium PŚ w tym sezonie stała tylko sztafeta pań na 3 km w składzie Ada Majewska, Nikola Mazur, Kamila Stormowska i Gabriela Topolska, a dokonała tego na początku grudnia ub. roku w Pekinie. Stormowska poprzedni taki sukces zanotowała cztery lata temu na dystansie 500 m w holenderskim Dordrechcie, gdzie też była trzecia. Na dystansie 1000 m 4. miejsce zajął w sobotę Michał Niewiński. To sprawia, że łyżwiarz Juvenii Białystok będzie miał kolejne dobre wspomnienia z Drezna. W styczniu ubiegłego roku na tym torze wywalczył dwa medale mistrzostw świata juniorów - złoty na 500 m i brązowy na 1000 m, a na na 1500 m pobił wtedy również rekord świata.