GRY SKONTROLOWANE

Stary znajomy

W ubiegłym tygodniu do Górnika Polkowice dołączył Michał Nagrodzki. To rodowity polkowiczanin i wychowanek zielono-czarnych. Ostatnie dwa sezony spędził w 3-ligowym LKS-ie Goczałkowice Zdrój, zdobywając łącznie 17 goli. Pomimo ważnego jeszcze przez rok kontraktu z „Goczałami”, udało się sprowadzić środkowego napastnika do Polkowic. Nagrodzki ma 21 lat, a swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Górniku. Później grał w Zagłębiu Lubin, Polonii Bytom oraz LKS-ie Goczałkowice Zdrój. W ostatnim sezonie zdobył dla swojego byłego klubu 12 goli.

Sparing z drugoligowcem z Lubina był dla podopiecznych trenera Enkeleida Dobiego pierwszym meczem kontrolnym przed nowym sezonem. W 6 min Oskar Leopold wdarł się w pole karne rywali i precyzyjnym strzałem pokonał golkipera miejscowych. Siedem minut później był 2:0 dla zielono-czarnych. Michał Bogacz posłał piłkę w pole karne, a Maciej Bancewicz strzałem głową nie dał żadnych szans bramkarzowi Zagłębia. W I połowie, dzięki dobrej grze linii defensywnej polkowiczan, rywale nie oddali na bramkę Górnika żadnego celnego strzału i Marcin Furtak był praktycznie bezrobotny. Na drugą odsłonę sztab szkoleniowy Górnika wysłał skład złożony ztestowanych graczy, uzupełniony kilkoma doświadczonymi piłkarzami. Proste błędy w obronie spowodowały, że Zagłębie odrobiło straty bramkowe. Końcówka należała do gości, a wynik spotkania ustalił Piotr Azikiewicz pięknym strzałem z rzutu wolnego.

(BN)

Zagłębie II Lubin - Górnik Polkowice 2:3 (0:2)

0:1 - Leopold, 6 min, 0:2 - Bancewicz, 13 min (głową), 1:2 - Frankowski, 49 min, 2:2 - Frankowski, 68 min, 2:3 - Azikiewicz, 72 min (wolny).

ZAGŁĘBIE (skład wyjściowy:) Bieszczad - Dorożko, Lepczyński, Jach, Moczyński, Tarkowski, Kubacki, Łoboda, Antkiewicz, Starosta, Kruszelnicki. Trener Paweł SOCHACKI.

GÓRNIK (I połowa:) Furtak - Ratajczak, zawodnik testowany 1, testowany 2, Bogacz, Rogalski, Drewniak, Strzelecki, Leopold, Nagrodzki, Bancewicz. (II połowa:) testowany 3 - testowany 4, testowany 5, Azikiewicz, Macała, Wacławczyk, testowany 6, Baranowski, Surożyński, Szuszkiewicz, testowany 7. Trener Enkeleid DOBI.

FC Zlin - Podbeskidzie Bielsko-Biała 4:2 (1:1)

1:0 - Ndiaye, 15 min, 1:1 - Majsterek, 29 min, 1:2 - Misztal, 59 min, 2:2 - Ovesny, 67 min, 3:2 - Vukadinović, 87 min, 4:2 - Czervinka, 90 min.

PODBESKIDZIE (I połowa): Forenc - Willmann, Majsterek, Biernat, Dziwniel - Kizyma, Kolenc, Zając - Mrszić, Tomczyk, Gołuch. (II połowa:) Forenc - zawodnik testowany, Majsterek, Ściuk, Gach - Florek, Kolenc, Kizyma, Misztal, testowany 2 - Abate. Trener Krzysztof BREDE

Żółte kartki: Majsterek, Abate.