Sprinty dla Skistad i Klaebo

BIEGI NARCIARSKIE

PŚ W DRAMMEN

Kristine Skistad wygrała sprint zaliczany do Pucharu Świata. Drugie miejsce zajęła Szwedka Linn Svahn, a trzecie Amerykanka Rosie Brennan. Skistad w finałowym biegu uzyskała 3:01,25. Svahn była wolniejsza o 0,63 sekundy, a Brennan o 1,82 s. Norweżka również przed rokiem triumfowała w Drammen, a teraz odniosła czwarte zwycięstwo w sezonie. Już w ćwierćfinale odpadła liderka klasyfikacji generalnej Pucharu Świata - Jessie Diggins z USA.

Wśród mężczyzn najlepszy był Norweg Johannes Klaebo, który wygrał finał wynikiem 2:35,89 i o ponad sekundę wyprzedził swoich rodaków: Haavarda Taugboela i Evena Northuga. Polacy odpadli w eliminacjach - Maciej Staręga był 57., a Kamil Bury 60. Polki nie startowały.

Kolejne zawody Pucharu Świata w biegach narciarskich odbędą się w szwedzkim Falun. Potrwają od piątku do niedzieli.