Sprawdzian przed Paryżem

ZAPASY

Około 150 zawodniczek i zawodników z 25 krajów z całego świata stanie na starcie trzech turniejów zapaśniczych w Warszawie - Memoriałów Władysława Pytlasińskiego, Wacława Ziółkowskiego oraz Poland Open kobiet. Wielu z uczestników wywalczyło kwalifikację na igrzyska olimpijskie w Paryżu, w Warszawie nadarzy się więc okazja do sprawdzenia formy.

Zapaśniczy festiwal rozpoczyna się dzisiaj 67. Memoriałem Władysława Pytlasińskiego w stylu klasycznym. Po nim rywalizacje toczyć będą w ramach 28. Poland Open zapaśniczki, a zawody zakończą wolniacy zgłoszeni do 33. Memoriału Wacława Ziółkowskiego.

Udział w zawodach wezmą zapaśnicy z Algierii, Azerbejdżanu, Belgii, Chile, Egiptu, Finlandii, Gruzji, Gwinei-Bissau, Hiszpanii, Kanady, Kirgistanu, Kolumbii, Korei Południowej, Litwy, Łotwy, Meksyku, Niemiec, Nowej Zelandii, Polski, Serbii, Szwecji, Tunezji, Ukrainy, USA oraz Węgier.

Sympatycy zapasów liczą przede wszystkim na dobrą postawę Polek. Podopieczne trenerów Dariusza Grzywińskiego i Igora Łobasa zaliczyły udany występ w turnieju Polyak Imre & Varga Janos Memorial w Budapeszcie.

Największy sukces odniosła Jowita Wrzesień (CSiR Dąbrowa Górnicza), wygrywając rywalizację w kategorii 55 kg. Na drodze do sukcesu wygrała m.in. z aktualną brązową medalistką mistrzostw świata, Mołdawianką Marianą Dragutan oraz Węgierką Rozą Szenttamas.

Na najniższym stopniu podium stanęły: Katarzyna Krawczyk (53kg), Angelina Łysak (57kg) - obie Cement Gryf Chełm), Magdalena Głodek (Bloczek Team Pelplin/59kg) oraz Wiktoria Chołuj (AKS Białogard/68 kg). Ta ostatnia zwyciężyła trzykrotną mistrzynię Europy juniorek, Ukrainkę Manołę Skobelską oraz Rosjankę Ksenię Burakową.