Mateusz Żukowski był autorem drugiej bramki dla Śląska w sparingu z Rokitą. Fot. Mateusz Porzucek/PressFocus

Spacerek wicemistrza

W pierwszym meczu kontrolnym tego lata podopieczni Jacka Magiery rozbili Rokitę Brzeg Dolny.

ŚLĄSK WROCŁAW

Pierwszym przeciwnikiem wicemistrza Polski w letnich sparingach był występujący w klasie okręgowej Rokita Brzeg Dolny. Nic zatem dziwnego, że trener Śląska Jacek Magiera nie wystawił najsilniejszego składu; w większym wymiarze czasu dał pograć zmiennikom.

Wrocławianie pierwszego gola strzelili w 18 minucie, gdy po dośrodkowaniu pozyskanego z Legii Warszawa Filipa Rejczyka Aleksander Wołczek głową posłał futbolówkę do siatki. Kilka minut później Jakuba Kołodziejczyka do kapitulacji zmusił - po solowej akcji - Mateusz Żukowski. Oba zespoły zeszły na przerwę przy 3-bramkowym prowadzeniu gości, którzy w 27 minucie przeprowadzili koronkową akcję. Rozpoczął ją we własnym polu karnym Ołeksandr Hawryłenko, podając prostopadłe podanie do Żukowskiego. Strzelec drugiej bramki dla „Trójkolorowych” wstrzelił płasko futbolówkę w pole karne, gdzie niepilnowany Junior Flor Eyamba dopełnił formalności.

W przerwie trener Magiera dokonał pięciu zmian, nie licząc trzech roszad dokonanych jeszcze w pierwszej połowie. Jego zespół nie był już tak skuteczny i musiał zadowolić się jednym trafieniem. Jego autorem był 17-letni napastnik Oskar Gerstenstein, który pokonał zmiennika Kołodziejczyka, Jose Gregorio Hernandeza. Dodajmy jeszcze tylko, że strzelec 4. gola do tej poty występował w zespole U-17. W 27 meczach strzelił 14 goli. Najbliższy skorygowania wyniku był w 83 minucie Patryk Klimala, który w dogodnej sytuacji ostemplował słupek.

Klub z Oporowskiej zdecydował się nie przedłużać wygasającego 30 czerwca kontraktu Mateusza Górskiego. 24-letni bramkarz dołączył do Śląska pod koniec lipca ubiegłego roku. Był członkiem wicemistrzowskiej ekipy, lecz nie zdołał zadebiutować w pierwszym zespole. Wystąpił natomiast w 10 spotkaniach rezerw (9 w 3. lidze i jednym pucharowym), w których 4 razy zachował czyste konto. Nowym pracodawcą Górskiego został GKS Tychy.

Rokita Brzeg Dolny - Śląsk Wrocław 0:4 (0:3)

0:1 - Wołczek, 18 min (głową), 0:2 - Żukowski, 23 min, 0:3 - Eyamba, 27 min, 0:4 - O. Gerstenstein, 66 min

ROKITA: Kołodziejczyk (63. Hernandez) - Pietrzyk (46. Toda), Racki, Szczur (71. Pietrzyk), Wypych, Wróbel (79. Woś), Woś (46. Klimczak), Bobkiewicz (63. Wojtyło), Żebrowski (64. Pelwecki), Pelwecki (46. D. Nowak), Chylak oraz Lofek i Józefowicz. Trener Piotr STADNIK.

ŚLĄSK: Leszczyński (35. Śliczniak, 74. Klint) - Żukowski (46. Ł. Gerstenstein), Szota (46. Cyrek), Hawryłenko (28. Tudruj), K. Kurowski (67. Schierack) - Samiec-Talar (35. Ince), Schierack (46. O. Gerstenstein), Rejczyk (46. Jezierski), Wołczek (67. Rejczyk), Nahuel (35. Szwedzik) - Eyamba (46. Klimala). Trener Jacek MAGIERA.

Sędziował Michał Jankowiak (Wrocław). Żółta kartka Żukowski.